Kasa fiskalna Novitus Nano E

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 1 428,00 zł 1428.00
Cena netto: 1 160,98 zł
Cena w innych sklepach: 1 586,70 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: Novitus
Kod produktu: 520A-89215

Opis

Nowoczesna kasa fiskalna przeznaczona do pracy w mobilnych punktach handlowych, gastronomicznych i usługowych. Jest to najmniejsza kasa fiskalna w ofercie NOVITUS, a zarazem jedna z najmniejszych na rynku. Najważniejszą zaletą kasy fiskalnej NANO E są jej gabaryty, kształt, wyjątkowa poręczność konstrukcji i bardzo wydajne zasilanie akumulatorowe. Dodatkowo, kasy z najnowszą homologacją Prezesa Głównego Urzędu Miar z 2014 roku posiadają jeszcze więcej nowoczesnych funkcji, niż wcześniej sprzedawane kasy Nano E.

Kasa NANO E to nowoczesna technologia, zamknięta w poręcznej i ergonomicznej obudowie dedykowana dla osób prowadzących ruchomą sprzedaż (przenośną), lub tradycyjną, gdzie lada sklepowa ma ograniczoną powierzchnię. Wymiary kasy, jej podzespoły oraz ergonomiczny interfejs obsługi zostały zaprojektowane po wieloletniej analizie potrzeb sprzedawcy niewielkiego sklepu, zakładu usługowego czy tez sprzedaży przenośnej.

Jest to pierwsza w Polsce przenośna kasa fiskalna realizująca zapis kopii paragonu na elektronicznym nośniku danych, zgodnie z wytycznymi Rozporządzenia Ministra Finansów. Zastosowanie elektronicznej kopii paragonu znacznie obniża koszty eksploatacji urządzenia. Kopia wydruku zapisywana jest w sposób elektroniczny na niewielkiej karcie SD (jak w aparatach fotograficznych). Jedna karta może wystarczyć nawet na kilka lat pracy kasy. Karta o pojemności 4GB może pomieścić ponad dwa miliony paragonów.

Bardzo ważne w urządzeniu przenośnym jest jego zasilanie akumulatorowe. W kasie NANO E zostało to specjalnie zaprojektowane tak, aby mogła bez zasilania zewnętrznego wydrukować nawet 10 000 paragonów, co pozwala nawet na kilkudniową pracę. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu procesora i podzespołów, które w bardzo zaawansowany sposób zarządzają oszczędzaniem energii, "usypiając" poszczególne elementy, które akurat w danej chwili nie są używane, oraz akumulatora litowo-jonowego o pojemności 2Ah. Użytkownik może według własnych upodobań oprogramować opcje kasy autousypiania oraz autowyłączanie, czyli czasu uśpienia lub wyłączenia kasy, gdy jest nieużywana. Kasa samoczynnie wyłączy podświetlenie wyświetlaczy LCD podczas pracy bez zasilacza, aby dodatkowo oszczędzać energię akumulatora. Po pojawieniu się komunikatu informującego o konieczności naładowania akumulatora można jeszcze wydrukować do 300 paragonów. O stanie ładowania akumulatora użytkownik informowany jest czerwonym kolorem kontrolki a o naładowaniu zielonym. Sam akumulator kasy jest wykonany w formie wymiennego pakietu (jak np. w kamerach czy aparatach), który można w dowolnym momencie odłączyć od kasy i ładować standardowym zasilaczem poza kasą, w tym czasie pracując na zapasowym akumulatorze.

Zastosowane w kasie akumulatory litowo-jonowe charakteryzują się dużą pojemnością zgromadzonej energii w stosunku do ich wagi oraz brakiem efektu pamięciowego.

Pracując na ladzie czy biurku, kasa możne cały czas być podłączona do sieci poprzez zasilacz, a kasa sama będzie doładowywać rozładowujący się akumulator w odpowiednim momencie. Stan naładowanego akumulatora prezentowany jest zielonym kolorem podświetlenia złącza ładowania. Czerwony kolor informuje o tym, że akumulator jest w trakcie ładowania.

Alfanumeryczna klawiatura kasy ułatwia obsługę, programowanie oraz wykonywanie raportów. Pięknie podświetlana, kolorowa klawiatura kasy z naniesionymi przejrzystymi informacjami oparta jest na bardzo precyzyjnie działających switchach, dzięki czemu obsługa klawiatury jest bardzo łatwa i przyjemna. Wierzchnia część klawiatury wykonana jest z silikonu, dokładnie dopasowana do obudowy kasy, co zabezpiecza wewnętrzną elektronikę przed zanieczyszczeniami lub przypadkowym zalaniem. Klawiatura wyposażona jest w 4 klawisze funkcyjne F1 - F4, które w dwóch płaszczyznach mogą być oprogramowane jako klawisze szybkiej sprzedaży lub skróty do poszczególnych funkcji kasy (konkretnego raportu, programowania, opcji, itp.).

Kasa może komunikować się z komputerem poprzez nowoczesne złącze USB lub tradycyjne RS232. Oba te złącza każda kasa ma w standardowym wyposażeniu, bez konieczności dokupowania dodatkowych modułów. Programy komputerowe mogą komunikować się z kasą za pomocą najbardziej popularnego protokołu komunikacyjnego w Polsce.

Do kasy można podłączyć czytnik kodów kreskowych (skaner), dowolną (standardową) wagę elektroniczną, modem, terminal płatniczy lub pinpad. Każda kasa może również sterować szufladą aktywną (kasetą na pieniądze) bez dokupowania dodatkowych modułów. Złącza komunikacyjne w czasie, gdy nie są używane, można zabezpieczyć specjalną nakładką, która nie pozwoli na ich zabrudzenie czy też zalanie.

W spodzie kasy zaprojektowano specjalne miejsce z dostępnym wewnętrznym złączem komunikacyjnym na zamontowanie dodatkowego modułu komunikacji radiowej bluetooth do bezprzewodowej komunikacji kasy z komputerem (tak, jak komunikują się telefony komórkowe między sobą lub komputerem) lub nowoczesnym, bezprzewodowym czytnikiem kodów kreskowych. Dzięki takiemu połączeniu można korzystać z przenośnej pracy kasy i skanera bez dodatkowych przewodów połączeniowych.

Kasa wyposażona jest w niezawodny mechanizm drukujący, japońskiej firmy Fujitsu, sprawdzony w setkach tysięcy urządzeń fiskalnych. Zastosowanie mechanizmu typu "clamshell" powoduje, że operacja wymiany papieru jest dziecinnie prosta. Odbywa się na zasadzie: "wrzuć i pracuj". Zalety tego rozwiązania doceni każdy użytkownik, a szczególnie wykorzystujący kasę do pracy przenośnej. Możliwość używania papieru o długości 30 metrów bieżących pozwala na wydrukowanie nawet 300 paragonów na jednej rolce. Dzięki elektronicznej kopii wydruków, w kasie Nano E używa się tylko jednej rolki papieru.

Parametr

NANO E

ilość PLU

3 000

grupy towarowe / działy

42

nazwa towaru

40 znaków

bufor on-line

2 000

ilość kasjerów

8

prawa dostępu

tak

rabaty / narzuty

8

jednostki miary

15

formaty kodów ważonych

10

opakowania zwrotne

64

formy płatności

gotówka, karta, talon, czek, kredyt, przelew, konto klienta, waluta, (8)
+ 5 definiowanych przez użytkownika, deaktywacja nieużywanych

ilość pozycji na paragonie

100

obsługa waluty Euro

tak

elektroniczna kopia

karta SD

dodatkowa kopia

karta uSD

ilość znaków w wierszu

48

szerokość papieru

57

szybkość wydruku

16 linii/sekundę

długość rolki papieru

30 m

wyświetlacz operatora

alfanumeryczny LCD, podświetlany, niebieski, 3x16 znaków

wyświetlacz klienta

alfanumeryczny LCD, podświetlany, niebieski, 3x16 znaków

typ klawiatury

mechaniczna (switchowa), podświetlana, pokryta silikonową nakładką zabezpieczejącą przed zalaniem kasy

ilość klawiszy

23 klawisze

klawisze szybkiej sprzedaży / klawisze funkcyjne

4 klawiszy, 8 kombinacji +10 w trybie szybka sprzedaż

RS232

1 x RS232

USB

1 x USB (dwukanałowe)

interfejsy opcjonalne

Bluetooth

szuflada

tak, aktywna

urządzenia współpracujące

komputer RS232/USB, czytnik RS232, waga, multiplekser, terminal EFT, pin pad, monitoring, Modem GPRS,

zasilacz

230V / 12V / 1A

akumulator

litowo-jonowy, 7,2V, 2000 mAh

szerokość: (mm)

94

głębokość:  (mm)

229

wysokość: (mm)

58

waga (kg)

0,6

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl