Dysk twardy czy szybki?
Dysk twardy czy szybki?

HDD kontra SSD
Zwykłe dyski, czyli popularne HDD, które montowane są w komputerach nie mają szans z nośnikami SSD. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Czas dostępu do danych to jedna z największych zalet SSD. Po wymianie starego dysku odczujecie wzrost prędkości działania nawet w przypadku kilkuletniego laptopa i PC-ta.

Najsłabsze ogniwo Twojego komputera to dysk HDD
Wydajność Twojego komputera jest ograniczona do najsłabszego podzespołu. To stare powiedzenie nabiera znaczenie w kontekście nośników danych. Tradycyjny dysk talerzowy przegrywa na każdym polu z dyskami SSD. Parametry odczytu i zapisu danych dla nośników HDD w dużym uproszczeniu wynoszą 150mb/s a w przypadku SSD ponad 400mb/s.

Czy warto wymienić stary dysk?
Odpowiedź nasuwa się sama. Warto wykorzystać dysk SSD jako nośnik systemowy, na którym znajdować będą się wszystkie dane
niezbędne do prawidłowego działania komputera, czyli system, aplikacje i narzędzia. Zaowocuje to szybszym działaniem nawet kilkuletniego sprzętu.
Tradycyjne dyski sprawdzą się w przypadku magazynowania dużej ilości danych takich jak filmy, zdjęcia i muzyka. Ich przewagą nadal jest niższa cena w stosunku do SSD.

Jak wymienić dysk?
Dysk można wymienić samodzielnie lub z pomocą serwisu. Sama wymiana nie zajmuje dużo czasu. Po zamontowaniu nowego nośnika istotne jest przeniesienie ważnych danych oraz zainstalowanie systemu. Po tym komputer będzie gotowy do pracy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium