Czy warto stosować tzw. zamienniki do urządzeń drukujących.
Czy warto stosować tzw. zamienniki do urządzeń drukujących.

        W dzisiejszych czasach praktycznie w każdym gospodarstwie domowym lub firmie znajdziemy drukarkę lub urządzenie wielofunkcyjne. Do domu najczęściej kupujemy urządzenia atramentowe, natomiast w firmach dominują przede wszystkim drukarki laserowe. Przyjęło się, że drukarki laserowe są tańsze w eksploatacji, dlatego tak chętnie kupowane są przez większość firm. Niestety na dzień dzisiejszy to mit. Tonery do drukarek laserowych są tak samo drogie jak tusze do drukarek atramentowych. Koszt jednostkowy wydrukowanej strony jest bardzo często wyższy w drukarce laserowej niż atramentowej. Koszt zakupu oryginalnego tuszu lub tonera to często bardzo wysoki wydatek, a do tego zasobnik szybko się wyczerpuje. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem wydaje się zastosowanie zamiennika. Dzisiaj możemy kupić tusze lub tonery praktycznie do wszystkich modeli drukarek, co z pewnością pozwoli sporo zaoszczędzić na drukowaniu. Jednak sporo klientów ma obawy, czy zastosowanie zamiennika nie spowoduje uszkodzenia drukarki, czy wydruki będą miały odpowiednią jakość, co się stanie jak zakupiony zamiennik nie będzie działał.
        W dzisiejszym artykule postaram się rozwiać wszystkie obawy. Dzisiejsze drukarki stawiają przed producentami alternatywnych materiałów eksploatacyjnych bardzo wysokie wymagania. Każdy nowy tusz lub toner, zanim trafi do sprzedaży, przechodzi wszystkie możliwe testy. Szanujący się producent nie pozwoli, aby do sprzedaży trafił niedopracowany produkt. Aby zapewnić swoich klientów o wysokiej jakości tuszu/tonera, szanujący się producenci oprócz testów przeprowadzanych we własnych laboratoriach, zlecają przeprowadzenie testów przez niezależne instytucje badawcze, które przeprowadzają własne, bardzo restrykcyjne testy certyfikujące. Przykładem mogą być produkty marki TB Print, które otrzymały międzynarodowy certyfikat wydany przez TUV Rheinland Polska Sp z o.o. Na podstawie otrzymanej licencji tonery i tusze TB Print są markowane znakiem M+T (ang. monitoring+testing). To dowód uznania, świadczący o jakości produktów. Zastosowanie dobrych zamienników takich jak produkty marki TB Print nie pogarsza jakości wydruków, które są porównywalne do wydruków tzw. oryginalnych tuszy czy tonerów. Samo ryzyko uszkodzenia drukarki poprzez zastosowanie produktów TB Print jest takie samo jak w przypadku oryginałów, czyli minimalne. Potwierdzają to zarówno liczne testy jak i opinie naszych klientów. Oprócz ceny często o zakupie zamiennika decyduje gwarancja. Dlatego, mając świadomość jakości produktów TB Print, klient otrzymuje dożywotnią gwarancję. Ponadto otrzymuje tzw. pakiet bezpieczeństwa. Oznacza to, że jeśli bezpośrednią przyczyną awarii drukarki będzie tusz lub toner TB Print, właściciel marki TB Print czyli firma AB S.A., gwarantuje naprawę drukarki bez względu na to czy drukarka posiada gwarancję czy już jest po gwarancji.
        I ostatni argument przemawiający za stosowaniem produktów TB Print, to cena i wydajność w porównaniu do oryginałów. Oto kilka przykładów.

Symbol cena brutto koszt wydruku jednej strony różnica ceny
 toner HP CE285A 297,10 zł  0,186 zł   5,5 x
 toner TB Print TH-285AN 53,97 zł  0,034 zł
       
tusz HP 301XL czarny 118,10 zł 0,358 zł   2,7 x
tusz TB Print TBH-301XLBR 65,88 zł 0,132 zł
       
tusz Brother LC985 magenta 40,40 zł 0,155 zł   17,2 x
tusz TB-Print LC985M 7,98 zł 0,009 zł

 

Autor: Marek Pawłowski

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium